Danışma Hattı

+90 532 520 00 61 - 0555 183 48 83

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

“En iyi su arıtma cihazı hangisi?” sorusu evine, ofisine, işyerine su arıtma cihazı almak isteyen kişiler için akıllarını meşgul eden, kişileri günlerce bu soruyla tedirgin edip araştırma yaptırtan bir sorudur. Evde, iş yerinde kısaca alacağımız hangi yer olursa olsun, kullanım için en iyi su arıtma cihazını seçmek kolay bir iş değildir. Çünkü piyasada bir dizi su arıtıcısı markası ve modeli bulunmaktadır. İnternet üzerinde, sosyal medyada, TV’lerde, dergilerde ve gazetelerde her gün birçok reklam karşımıza çıkar. Tüm bu su arıtıcı markaları size saf, kaliteli, sağlıklı içme suyu vermeyi garanti eder ve kullanacağımız her alan için en iyi su arıtma cihazı hangisi konusunda daha fazla karışıklığa neden olur.

Doğru su arıtıma cihazının seçilmesi, ailenizin, iş yeri çalışanlarınızın sağlığını ve refahını doğrudan etkileyebileceğinden önemlidir. Herkes sağlıklı su içmenin faydalarını bilir. Nihai kararınızı vermeden önce, listeye aldığınız su arıtma cihazı marka ve modelleri hakkında kapsamlı bir araştırma yapın.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi ve Su Arıtma Cihazı Alırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

“En iyi su arıtma cihazı hangisi?” sorusuna yanıt ararken ilk önce su arıtma cihazı alırken kontrol etmeniz gereken temel faktörleri bilmek gerekir.

RO (Reverse Osmosis) Su Arıtma Sistemleri:

RO su arıtma sistemleri, ağır metaller, kimyasallar ve çözülmüş tuzlar gibi sudan çözünmüş tüm bu bileşenleri giderebilir. RO su arıtıcıları, ters ozmoz teknolojisini kullanır; burada su, yarı geçirgen bir membran içerisinden geçirilerek çözünmüş kirlilikleri giderir. Küçük gözenek boyutu (yaklaşık 0.0005 mikron) RO membranı, yalnızca su moleküllerinin geçmesine ve diğer kirleticileri reddetmesine izin verir. Bölgenizdeki TDS su seviyesi yüksekse, RO su arıtma sistemleri ekipmanlarına sahip su arıtma cihazlarını almak sizin için en iyi seçenek olacaktır.

UV (Ultraviyole) Arındırıcılar:

Bu tip temizleyiciler, mikropları, bakterileri, virüsleri ve diğer mikropları öldürmek için ultraviyole filtrasyon işlemi kullanmaktadır. Proses, sudaki mikroorganizmaları etkili bir şekilde öldürür. Bununla birlikte, UV filtrasyonu çözünmüş saf olmayan maddeleri sudan uzaklaştırmaz. Eğer bölgenizin suyunda herhangi bir çözünmüş saf olmayan madde bulunmuyorsa UV arıtıcıyı seçebilirsiniz. Bu işlem, elektrikli su arıtıcılarının mikroorganizmaları öldürmek için UV lamba kullanmasını gerektirir.

UF (Ultra filtreleme) Arındırıcılar:

UF su arıtıcıları, mikropları ve bakterileri sudan çıkarır. UF temizleyicileri, suyu arındıran bir ultrafiltrasyon membranı ile birlikte gelir. UF zarının gözenek boyutu RO zarından daha büyük ancak herhangi bir bakteri, virüs ve mikropların geçmesine izin vermiyor. Filtreleme işlemi elektrik gerektirmez. Bununla birlikte, UF Filtreleri çözünmüş tuzları ve ağır metalleri sudan uzaklaştırmaz.

TDS İçme Suyu Seviyesi:

Birçok kişi ” sudaki TDS düzeyi nedir ve nasıl hesaplanır?” konusunda habersizdir. Su, birçok çözünmüş tuz içerir, bu da içmeden önce uzaklaştırılması gereken yabancı maddelerdir. TDS seviyeleri, suda bulunan kurşun, arsenik, cıva gibi çözünmüş tuzların ve ağır metallerin miktarını ölçer.

Sudaki TDS seviyesini nasıl kontrol ediyorsunuz sorusuna gelirsek ise; içme suyunun TDS seviyesinin ölçülmesine yardımcı olan TDS metre mevcuttur. Sudaki TDS seviyesine bağlı olarak eviniz için uygun su arıtma cihazını seçebilirsiniz.

Depolama:

Sık sık elektrik kesintileri yaşanan bir bölgede yaşıyorsanız, daha yüksek depolama kapasitesine sahip bir su arıtıcısı seçmeniz gerekir. Yüksek bir depolama kapasitesine sahip bir su arıtma cihazı, elektrik yokluğunda bile güvenli ve temiz suya erişmenizi sağlar. İdeal en iyi su arıtıcısının 7-8 litrelik bir depolama kapasitesi vardır.

Kurulum ve Garanti:

Genel olarak, tanınmış tüm markalar ücretsiz kurulum ve bir yıl garanti sunar. Su arıtıcısını satın almadan önce garanti ve kurulum detaylarını kontrol etmeniz gerekir. Bunun nedeni, kurulum işlemi için ekstra bir miktar talep edebilecek çok sayıda şirket olmasıdır. Kurulum ve garanti en iyi su arıtma cihazları hangisi araştırmanız için oldukça önemlidir.

Bakım ve Satış Sonrası Servis:

En iyi su arıtıcısını seçmeden önce, bakım maliyetini kontrol etmek çok önemlidir. Su arıtıcıların sorunsuz çalışması için 6-12 ay sonra düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. Sonuç olarak, seçtiğiniz markanın sağladığı satış sonrası hizmetlerin kalitesini kontrol etmek gereklidir. Mükemmel müşteri desteği sunan güvenilir bir su arıtma markasını tercih etmeye önem vermeniz gerekmektedir.

Su arıtma cihazı alırken temel faktörleri bilmek sizi en iyi su arıtma cihazını almaya yönlendirecektir. Böylece en iyi su arıtma cihazı hangisi diye araştırma yaparken bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Haberdar ol