Danışma Hattı

+90 532 520 00 61 - 0555 183 48 83

SIKÇA SORULAN SORULAR

Şebeke suyumuzu durumuna, kalitesine ve sistemi kullanım sıklığına göre değişmektedir. Her koşulda filtrenizi kullandığınız ürüne göre 6-12 ayda bir değiştirilmesi önerilmektedir. Post karbon filtreyi yılda bir defa, orijinal membranınızı da üç yıldan uzun tutmamamınızı öneririz.

Yeni filtrelerinizi taktıktan sonra, suyunuzu birkaç dakika akıtmanız gerekecektir. Karbon filtreler doğal malzemelerden oluştuğu için bir süre (10-15 dk.) bulanık siyah su gelebilir, musluğunuzu açık tutup tank vanasını kapatınız, suyunuz berraklaşıncaya kadar musluktan suyun akmasını bekleyiniz.

İlk üç filtrede değişim tarihleri değişiklik göstermez; su filtre edilirken canlı organizmalar (mikrop, bakteri) filtre içerisinde yer edinirler, bu sebeple suyla temas sağlandığı an itibariyle değişim miladı başlamış olur. Az su kullanımı sadece membran filtrenin değişim sürecini etkilemektedir.

Evet ürün montajını yapabilir ve filtrelerini değiştirebilirsiniz. fakat servis dışı yapılan her türlü müdahale cihazın garantiden çıkmasına neden olacaktır. Uzman su arıtma servisi tarafından yapılacak olan servis işlemlerinde cihazınız garantili olacak ve emniyet içerisinde kullanım sağlanacaktır.

Yasal garanti olarak 2 yıl verilmektedir, bazı ürünlerde değişiklik göstermekle beraber firmamız tarafından +8 yıl servis garantisi verilmektedir. Yani, 10 yıl garantili bir ürüne sahip olursunuz.