Danışma Hattı

+90 532 520 00 61 - 0555 183 48 83

Su Arıtma Filtrelerinin İsimleri ve İşlevleri
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

1.Filtre : 5 Micron Sediment Filtre:  Bu filtre ilk giriş filtresi olarak tasarlanmıştır. İlk giren su üzerindeki kaba tortu ve kum,çamur,mil gibi parçaları tutmaktır. Membranı desteklemek için kullanılan ön filtredir.  Kullanım ömrü ortalama 6000 litre ( 6-12 Aydır)

2.Filtre: Karbon Filtre:   Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif blok karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır. Sudaki klorun, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır. Kullanım ömrü ortalama 6000 litre (6-12 Aydır)

3.Filtre :1 Micron Sediment Filtre:   Karbon filtreden kaçabilecek karbon parçacıklarını ve suda bulunan 1 Microndan daha büyük katı maddeleri tutar.  Şimdiki sistemlerde yerini blok karbon dediğimiz Preslenmiş karbona bırakmaya başlamıştır. Fakat bu şekli ile daha ucuz maliyette olması sebebi ile müşterilere daha cazip gelmektedir.Kullanım ömrü ortalama 6000 litre(6-12 Aydır)

4.Filtre : Membran Filtre:   Sudaki Mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir. Gözenekleri 1 milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde yarı geçirgen bir zar filtredir. Suyu molekül düzeyinde filtre eder suda bulunan mikropları, bakterileri, ağır metalleri suya sertlik veren mineralleri ve tüm zararlı maddeleri arıtır. Membrandan geçen su 2/3 oranında dışarı atılmaktadır. Membran sarmal şekildedir ve özel olarak yapılmış tam aromatik bir filmdir ve Thin Film Composite – TFC olarak sınıflandırılır. Suda bulunan mikropları, bakterileri, ağır metalleri suya sertlik veren mineralleri ve tüm zararlı maddeleri arıtır. Kullanım ömrü ortalama 35000 litredir.(3-5 Yıl)

5.Filtre : Post Karbon Filtre (Tatlandırıcı):    Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Post karbon filtre ile su hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir.  Kullanım Ömrü: 6-12 Aydır.

Haberdar ol